Wyposażenie | Touratech Aventuro PRO Carbon

Wyposażenie | Touratech Aventuro PRO Carbon

Całkowicie nowy, karbonowy Aventuro PRO oferuje zaawansowaną technologię dla wymagających motocyklistów. Podwójnie certyfikowany zgodnie z aktualnymi standardami ECE 22.06 i DOT, modułowy kask wykonany z zaawansowanego włókna węglowego X-PRO nie tylko imponuje wyjątkowym bezpieczeństwem, ale także oferuje wiele innowacyjnych funkcji.

Wraz z Aventuro Carbon w 2014 roku, Touratech ustanowił zupełnie nowe standardy dla kasków adventure. Wszechstronność, bezpieczeństwo, komfort i praktyczność złożyły się na zupełnie nową koncepcję, która otworzyła nieznane wcześniej pole możliwości zastosowania. Podobnie jak w przypadku jego dwóch poprzedników, podstawowa zasada Aventuro PRO Carbon jest tak prosta, jak przekonująca. PRO łączy trzy kaski w jednym. Bez użycia narzędzi można go błyskawicznie przekształcić z kasku crossowego w kask hybrydowy lub rasowy kask szosowy, w zależności od zamierzonego zastosowania. W każdej z tych trzech dyscyplin Aventuro PRO Carbon udowadnia, że jest mistrzem w swoim fachu.

White

Black

Trzy konfiguracje

Jako przewiewny kask crossowy, Aventuro PRO Carbon przede wszystkim imponuje niską wagą swojej wytrzymałej skorupy z włókna węglowego. Dzięki temu nie obciąża mięśni szyi użytkownika, nawet podczas intensywnej jazdy w terenie. Duże pole widzenia nie tylko zapewnia najlepszą widoczność, ale także pozwala na wygodne korzystanie nawet z dużych gogli crossowych, które są doceniane przez osoby noszące okulary. Zintegrowany klips zapewnia optymalne mocowanie paska gogli. Daszek można regulować na długość, dzięki czemu można go dostosować do indywidualnych wymagań. W hybrydowej konfiguracji kask Aventuro PRO Carbon jest wyposażony w wizjer. Oznacza to, że motocykliści korzystają z optymalnej ochrony przed warunkami pogodowymi na długich, szybkich etapach jazdy. System wentylacji został dodatkowo zoptymalizowany, aby zapewnić idealny komfort w kasku nawet w upalne dni. Znane z dwóch poprzedników kasku obszerne kanały wentylacyjne są umieszczone w skorupie kasku. Każdy z otworów wlotowych i wylotowych ma duży przekrój dla maksymalnej wydajności, a wloty można całkowicie zamknąć. Dwuczęściowa wentylacja w obszarze podbródka jest całkowicie nowa. Podczas gdy górny mechanizm uchylny kontroluje oddzielny przepływ powietrza do wentylacji wizjera, dolny suwak reguluje przepływ powietrza dla kierowcy. To innowacyjne rozwiązanie pozwala po raz pierwszy zapewnić optymalną wentylację wizjera nawet w niskich temperaturach bez konieczności utraty komfortu. Aby móc używać Aventuro PRO Carbon jako sportowego kasku szosowego, daszek kasku można zdjąć w zaledwie kilku prostych krokach. Teraz jest to jeszcze łatwiejsze, ponieważ wizjer i daszek mają oddzielne zapięcia.

Sport

Rallye

Core

Testowane zgodnie z normą ECE22.06

Oczywiście kask Aventuro PRO Carbon jest certyfikowany zgodnie ze szczególnie rygorystyczną normą ECE22.06. Procedury testowe zarówno dla skorupy kasku, jak i wizjera zostały znacznie zaostrzone w porównaniu z poprzednią normą ECE22.05 i uwzględniono dodatkowe testy.

Zaawansowana technologia dla skorupy kasku

Zupełnie nowa technologia węglowa X-PRO wykorzystuje wiedzę z przemysłu lotniczego, aby osiągnąć niezrównany stosunek wytrzymałości do masy. W procesie tym włókna węglowe 3K (3000 włókien w wiązce) są formowane w wysoce wytrzymałą strukturę kompozytową podobną do pajęczej sieci. Wysoka zawartość włókien (≥ 60 procent) maksymalizuje właściwości mechaniczne skorupy kasku, a precyzyjne rozmieszczenie włókien zapewnia jednolitą wytrzymałość we wszystkich wymiarach oraz elegancki wygląd. Pomimo większej sztywności i wytrzymałości, skorupa kasku Aventuro PRO Carbon wykonana z X-PRO Carbon jest o około 10 procent lżejsza niż konwencjonalne konstrukcje.

Regulowany wlot powietrza w obszarze czoła.

Większe bezpieczeństwo w razie upadku

Aventuro PRO Carbon nie tylko oferuje najlepszą możliwą ochronę, ale jego projektanci poszli znacznie dalej. W razie wypadku motocyklowego niezwykle ważne jest, aby zdjąć kask z ofiary wypadku - i zrobić to tak delikatnie, jak to tylko możliwe. W tym obszarze dwa poprzednie modele z łatwo zdejmowanymi poduszkami policzkowymi były już absolutnie wzorowe. Aventuro PRO Carbon oferuje tutaj zupełnie nowy poziom bezpieczeństwa. W dolnej części tylnej części kasku znajdują się dwa zatrzaski, których można użyć do zwolnienia poduszek policzkowych i szyjnych, aby można je było łatwo pociągnąć w dół. Pozwala to na zdjęcie kasku z głowy użytkownika bez oporu.

Aventuro Pro Carbon - innowacje
 • Przetestowany zgodnie z normami ECE22.06 i DOT
 • Nowo skonstruowana skorupa kasku wykonana z X-PRO Carbon
 • Opatentowany system awaryjnego uwalniania wewnętrznej wyściółki
 • Oddzielna wentylacja podbródka dla wizjera i twarzy
 • Mocowanie daszka kasku odłączone od wizjera
 • Pięć atrakcyjnych wariantów wykończenia

Dwuczęściowa wentylacja w obszarze podbródka: dolny suwak reguluje przepływ powietrza dla kierowcy, górny suwak reguluje wentylację wizjera.

Maksymalny komfort w terenie i na drodze

Oprócz niskiej wagi i innowacyjnej wentylacji, wnętrze Aventuro PRO Carbon również przyczynia się do wysokiego poziomu komfortu. Wewnętrzna wyściółka i trójwymiarowo formowane poduszki policzkowe są wykonane z przyjaznego dla skóry i regulującego temperaturę materiału Coolmax™. Można je łatwo wyjąć do prania i wymienić w razie potrzeby.

„Ergo Padding System” umożliwia optymalne dopasowanie kasku do indywidualnego kształtu głowy użytkownika za pomocą kilku piankowych pasków wyściełających.

Otwory wentylacyjne i zaczep do paska gogli z tyłu kasku.

Odpowiedni kask na każdą głowę

Aventuro PRO Carbon jest dostępny nie tylko w siedmiu różnych rozmiarach od XS do 3XL, ale także w trzech różnych rozmiarach skorupy kasku, które zapewniają optymalny stosunek skorupy do pochłaniającej wstrząsy pianki EPS.

Aventuro PRO Carbon jest dostępny w pięciu wariantach kolorystycznych: Black, White, Core, Rallye i Sport, każdy w siedmiu rozmiarach od XS do 3XL. Nr kat. 500-2500 ff., cena od 619 euro.

Norma ECE 22.06

Test zderzeniowy

Podczas gdy norma ECE 22.05, która obowiązuje od ponad 20 lat, wymaga, aby testy zderzeniowe były przeprowadzane i analizowane w pięciu punktach na skorupie kasku (przód, góra, tył, boki i podbródek), nowa norma ECE 22.06 wymaga, aby kask był testowany w 18 punktach. Ponadto obiekty w teście zderzeniowym muszą mieć teraz różne kształty.

Test odporności wizjera

Wizjer jest ostrzeliwany sześciomilimetrową stalową kulką z prędkością 80 m/s (288 km/h). Nie może ona przebić plastiku. Jeśli dojdzie do pęknięcia, materiał nie może odprysnąć.

Różne prędkości

Podczas gdy pozostała energia szczątkowa była wcześniej mierzona tylko przy jednej prędkości, obecnie obowiązkowe są testy przy trzech prędkościach. Wynika to z faktu, że bardzo sztywna skorupa kasku zapewnia dobrą ochronę w przypadku uderzenia z dużą prędkością, ale może skutkować zbyt dużą energią przenoszoną na głowę kierowcy przy niskich prędkościach. Procedura zgodna z ECE 22.06 zapewnia, że energia jest optymalnie rozprowadzana i pochłaniana przy różnych prędkościach uderzenia.

Pomiar przyspieszenia rotacyjnego

Dzięki zaawansowanej technologii czujników, certyfikacja ECE 22.06 analizuje scenariusze, w których kask uderza pod kątem, a tym samym wywiera efekt rotacyjny na głowę. Również w tym przypadku nie mogą zostać przekroczone określone wartości progowe.

Oddzielne zapięcia dla daszka kasku i wizjera ułatwiają konwersję.

AVENTURO PRO CARBON | Najważniejsze cechy

Różnorodny
 • Przewiewny w terenie
 • Możliwość dostosowania do różnych zastosowań
 • Aerodynamiczny na ulicy
Bezpieczny
 • Bardzo wytrzymała skorupa z włókna węglowego
 • Spełnia normy ECE 22.06 i DOT
 • Duże pole widzenia
 • Zapięcie z podwójnym pierścieniem
 • Pin-Lock-Visor
 • Innowacyjne odblokowanie podbródka i szyi
Wygodny
 • Niska waga
 • System Ergo-Padding
 • Łatwy w użyciu
 • Konwersja bez użycia narzędzi
 • Zaawansowana wentylacja
 • Wewnętrzne elementy nadające się do prania
 • Odprowadzająca pot, antyalergiczna wyściółka Coolmax
Praktyczny
 • Zintegrowany klips do paska gogli
 • Przygotowanie do interkomu
 • Mocowanie kamery
 • Uchwyt na akcesoria

 1. Kask Aventuro PRO Carbon
  Kask Aventuro PRO Carbon
  619,13 €
  (2 678,97 zł)Related Products

Copyright © 2021