O Touratech

Touratech produkuje wysokiej jakości akcesoria motocyklowe od ponad 30 lat. Wymagający podróżni motocyklowi z całego świata doceniają jakość niezniszczalnych części. Około 350 entuzjastów motocykli pracuje w siedzibie głównej w Niedereschach, aby zapewnić, że nowe pomysły są zawsze przekształcane w najlepsze produkty dla fantastycznych wrażeń motocyklowych.

Historia i korzenie

Historia Touratecha zaczyna się od dwóch wynalazców. Na początku motocyklowi globtroterzy Herbert Schwarz i Jochen Schanz rozpoczęli opracowywanie wyposażenia motocykli wyłącznie na własny użytek. Hobby szybko stało się zawodem - a nieco później firmą. Touratech został założony w 1990 roku. Wysokiej jakości produkty opracowane na podstawie intensywnych doświadczeń praktycznych uderzyły w nerw szybko rozwijającej się sceny podróży motocyklowych na początku lat dziewięćdziesiątych.

Pracownicy z doświadczeniem w branży turystycznej

Następnie, tak jak teraz, produkty Touratech są produkowane w Niedereschach. Jednak w ciągu ostatnich trzech dekad ta dwuosobowa działalność stała się międzynarodowym przedsiębiorstwem. Około 350 współpracowników pracuje obecnie nad rozwojem najlepszych akcesoriów motocyklowych. Wszyscy oni są wysoko wykwalifikowanymi specjalistami w swojej dziedzinie, ale jedną cechą wspólną rodziny Touratech jest ich entuzjazm dla podróży motocyklowych. Prawie każdy pracownik jest pasjonatem jazdy motocyklem w wolnym czasie. Na torach pojawiają się zawsze nowe pomysły na jeszcze lepsze produkty.

Najnowocześniejsze technologie

Oprócz wysokich kwalifikacji swoich pracowników, Touratech stawia na najnowsze technologie. Na przykład, podczas gdy siedzenia komfortowe produkowane są w tradycyjny sposób rymarskie, najnowocześniejsze centra produkcyjne i roboty zapewniają precyzję i wydajność w konstrukcjach z blach i rur. Ta wyjątkowa synteza kunsztu i wysoce zautomatyzowanej produkcji high-tech pozwala Touratechowi produkować większość wszystkich komponentów w swojej siedzibie w Niedereschach, a tym samym dotrzymać obietnicy jakości "Made in Germany" w przyszłości. Indywidualna oferta dla rowerzystów-rzygodowców Zgodnie z mottem "Made for Adventure" oferta Touratech jest konsekwentnie ukierunkowana na wyposażanie rowerów-rzygodowców i odpowiadającego im wyposażenia dla rowerzystów-rzygodowców. Do indywidualnego wyposażenia rowerów Adventure dostępne są ochraniacze, systemy bagażowe z aluminiowymi sakwami i torbami tekstylnymi, fotele, przednie szyby, wysokiej jakości elementy zawieszenia i wiele innych produktów. W dziedzinie wyposażenia dla rowerzystów Touratech opracował również własną gamę wysokiej jakości produktów dostosowanych do potrzeb motocyklistów, od kasków, butów i rękawic po kombinezony tekstylne rodziny Compañero.

Produkcja OEM

Od wielu lat wielu producentów motocykli, takich jak BMW, Ducati i KTM, docenia niezrównaną wiedzę i doświadczenie Touratech. W Niedereschach produkowane są takie części, jak bagażniki na sakwy, aluminiowe sakwy lub drążki zderzakowe. Nabywcy oryginalnych akcesoriów tych marek premium również korzystają z legendarnej jakości Touratech.

Świat Touratech

Ale Touratech zawsze był czymś więcej niż tylko producentem akcesoriów motocyklowych i wyposażenia dla zawodników. Firma jest częścią międzynarodowej społeczności motocyklowej od momentu jej założenia w 1990 roku. Nie tylko dzięki niezliczonym wyjazdom swoich pracowników Touratech jest zawsze blisko trendów tej sceny - również Touratech daje zawsze swój własny wkład. Każdego roku impreza turystyczna w siedzibie firmy w Niedereschach jest jednym z największych spotkań motocyklowych na świecie. A dzięki Adventure Country Tracks (ACT) i Backcountry Discovery Routes (BDR) Touratech stworzył koncepcję, która umożliwia motocyklowym podróżnikom samodzielne przeżycie motocyklowych przygód w wielu krajach europejskich, jak również w USA.

Światowa sieć i sklepy

Oprócz sprzedaży wysyłkowej, Touratech polega na indywidualnym doradztwie klienta na miejscu. Touratech posiada dziewięć punktów sprzedaży w Niemczech oraz globalną sieć dystrybutorów. Sklepy na całym świecie oznaczają nie tylko najwyższej klasy akcesoria i profesjonalną obsługę klienta. Dzięki zaangażowanym właścicielom są one bazą dla globalnej sceny podróży motocyklowych, gdzie podróżni są zawsze mile widziani i obsługiwani radą i działaniem.

Touratech jako część Grupy Happich

Touratech jest częścią Grupy Happich od 2018 roku. Kierownictwo skupione wokół właściciela Marca Pelzera i dyrektora generalnego Alberto Reinharta podziela intensywną pasję pracowników do motocykli i w czwartej dekadzie istnienia firmy prowadzi ją pod parasolem globalnej firmy.

Copyright © 2021