Technologia | KTM 790 Adventure

Technologia | KTM 790 Adventure

Po gruntownej modernizacji silnika i wyposażeniu w nowoczesne systemy wspomagania, popularny model 790 Adventure powraca i stanowi wstęp do średniej klasy turystycznych enduro KTM.

Każdy, kto szuka solidnego turystycznego enduro, łączącego prawdziwe właściwości terenowe z umiarkowaną wysokością siedzenia, z pewnością będzie zadowolony z KTM 790 Adventure. Tańszy o niecałe trzy i pół tysiąca euro od wyższej klasy modeli 890, potrafi niemal wszystko tak samo dobrze, jak jego większe siostry. Dlaczego więc nie zaoszczędzić trochę na podstawowym modelu i zamiast tego zainwestować w kompleksową gamę wyposażenia? Doprowadzony do poziomu Euro 5 przez chińskiego partnera produkcyjnego CFMOTO, dwucylindrowy silnik o pojemności 799 centymetrów sześciennych zapewnia 95 KM przy 8000 obr. Twin zapewnia maksymalny moment obrotowy 88 niutonometrów zaledwie 1400 obrotów niżej. Jest to wartość więcej niż wystarczająca do jazdy turystycznej i jednocześnie trzykrotnie wyższa do jazdy terenowej.

Jeśli chodzi o zawieszenie, KTM wykorzystuje solidne komponenty dostarczane przez siostrzaną firmę WP Suspension, a Austriacy nie oszczędzają również na hamulcach. Mimo że KTM 790 Adventure został zaprojektowany jako oferta podstawowa, przewyższa większość swoich konkurentów pod względem wyposażenia i jakości wykonania.

Touratech oferuje pełną gamę akcesoriów pozwalających przekształcić KTM 790 Adventure w dalekodystansowy motocykl przygodowo-turystyczny.

Dopasowane akcesoria dla konkretnego motocykla

Zgodnie z mottem „Czynić dobre rzeczy jeszcze lepszymi” firma Touratech opracowała bogatą ofertę modyfikacji modelu KTM 790 Adventure. Poszczególne aspekty maszyny można dostosować do indywidualnego profilu użytkowania. Każdy, kto wymaga maksymalnej precyzji i dużych rezerw od swojego zawieszenia podczas jazdy z dużym obciążeniem, nie będzie w stanie uniknąć modernizacji za pomocą amortyzatorów lub Closed Cartridge od Touratech Suspension. Jeśli 790 ma jeździć więcej po nieutwardzonym terenie, solidny zestaw osłon jest koniecznością.

Do przewożenia bagażu na motocyklu KTM 790 Adventure firma Touratech oprócz sprawdzonych systemów kufrów aluminiowych ZEGA oferuje szeroką gamę miękkich bagaży: od toreb na zbiornik paliwa, przez torby na bagażnik i torby na kierownicę, po w pełni przystosowane do jazdy w terenie miękkie boczne sakwy bagażowe.  Jednoczęściowe, komfortowe siedzenie Touratech z odbijającą ciepło osłoną Fresh Touch zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o długich dystansach. Inteligentne akcesoria, takie jak regulowane dźwignie, szerokie podnóżki i podwyższenie kierownicy, również zostały zaprojektowane z myślą o komforcie.

Więcej informacji na stronie www.touratech.plCopyright © 2021