Osłona silnika RALLYE Evo, Aluminium czarna do KTM 790 Adventure/ 790 Adventure R - KTM centre stand

443,42 €
(1 886,36 zł)
Delivery time: Pre-order

Due to high demand, this item is currently not available.

Touratech: 9 x on site in Germany: Certainly also in your area.

Products are often available at our branches, so come by or call: Touratech locations

Part number
01-372-5133-0
incl. 23% Tax

Wraz z modelem 790, KTM przeniósł wyścigowe DNA na drogę. Jednak oryginalna osłona silnika i zbiornika jest raczej optycznym zaokrągleniem niż prawdziwą ochroną.


To skłoniło nas do stworzenia obszernego profilu wymagań dla naszej osłony silnika "RALLYE Evo". Musi być "solidna jak skała", dobrze wyglądać i w żaden sposób nie może ograniczać swobody ruchów ani niepotrzebnie obciążać pojazdu.


RALLYE Evo Prawdopodobnie najbardziej wytrzymała osłona silnika na świecie!


20 lat doświadczenia w produkcji dziesiątek tysięcy osłon silnika wpłynęło na projekt i optymalne wymiarowanie materiałów. Wiedza zdobyta przez lata użytkowania naszych osłon silnika, jak również opinie naszych klientów na temat poprzednich generacji osłon silnika, zostały uwzględnione w nowej osłonie silnika RALLYE Evo.


Rezultatem jest sprytna 3-częściowa konstrukcja. Upraszcza to montaż i oszczędza niepotrzebny dodatkowy ciężar. Uzyskana w ten sposób pełna ochrona 360° zapewnia, że nawet w najtrudniejszych warunkach terenowych silnik, układ wydechowy i krytyczne obszary zbiornika są chronione. Latające kamienie i kontakt z podłożem mogą w bardzo niewielkim stopniu zaszkodzić Twojemu KTM 790.


Trzyczęściowa konstrukcja została wzmocniona poprzez zastosowanie dwóch specjalnie wyprodukowanych stopów aluminium. Każdy z nich jest specjalnie zoptymalizowany do konkretnego zastosowania. Mają one jednak jedną wspólną cechę - oba mają grubość 4 mm.


Specjalna struktura przedłużonej płyty podłogowej oraz wysokowytrzymały materiał zapewniają maksymalną sztywność aż do katalizatora. Nawet w trudnych warunkach terenowych chroni ona zarówno silnik, jak i układ wydechowy. Płaskie skosy czołowe ułatwiają pokonywanie wszelkich przeszkód, takich jak pnie drzew czy krawężniki. Profesjonalne spawanie robotem przy użyciu wysokiej jakości narzędzi zapewnia stałą jakość.


Dwie oddzielnie montowane płyty ochronne są wytłaczane w celu idealnego dopasowania. Oprócz szeroko wystających dolnych części zbiornika chronią one również pompę paliwową i kranik paliwa, tak jak skorupa żółwia.


Duży otwór chłodzący dla lepszego chłodzenia silnika jest taki sam, ale w razie potrzeby może być chroniony przed latającymi kamieniami za pomocą opcjonalnych kratek (372-5016).


Mocowanie do odpowiednich punktów pojazdu jest łatwe. Wzmocnienie ze stali nierdzewnej w tylnej części zapewnia dodatkowe boczne podparcie. Dzięki temu nie ma żadnych ograniczeń w stosowaniu systemu ochrony silnika Rallye z większością dostępnych podstawek centralnych.


Bezproblemowe jest również równoległe zastosowanie gmoli Touratech.


Zgodnie z mottem "Tak blisko, jak to możliwe, tak dużo luzu, jak to konieczne", nie ma żadnych ograniczeń prześwitu ani kąta nachylenia. Co więcej, wszystkie połączenia śrubowe są wpuszczone w gładką podłogę. To nie tylko zwiększa trwałość, ale także zapewnia lepsze prowadzenie w terenie. Płaska konstrukcja podłogi jest również odpowiednia dla stanowisk roboczych.


Najnowocześniejsza technologia w połączeniu z najnowocześniejszym wzornictwem

100% Made in Germany

Więcej informacji
Copyright © 2021