Compañero Rambler spodnie męskie

620,17 €
(2 640,10 zł)
620,17 €
(0,00 zł)

Delivery time: 6-10 days

(with the advance payment from the day after the payment order by the customer, and for other methods of payment from the day after the contract)

Part number
01-514-1148-0P
incl. 23% Tax

Prawdopodobnie najbardziej przewiewny kombinezon motocyklowy GORE-TEX na świecie!

Połączenie doświadczenia dwóch wiodących producentów odzieży motocyklowej, najwyższej jakości materiałów i najbardziej zaawansowanych technologii.

Rezultat: Compañero Rambler - doskonały, całoroczny kombinezon motocyklowy!


Koncepcja:

Compañero Rambler to absolutnie wodoodporny, oddychający, całosezonowy kombinezon motocyklowy, zaprojektowany tak, aby spełnić najwyższe wymagania, wykonany z najwyższej jakości 3-warstwowego laminatu Gore-Tex. Jakość i przemyślana konstrukcja oraz zastosowanie najlepszych materiałów zapewniają niezwykle szeroki zakres zastosowań. Touratech Compañero Rambler został opracowany we współpracy z renomowanym producentem odzieży motocyklowej REV'IT!

Zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo na drodze w każdych warunkach, od niemal mroźnych po tropikalne temperatury. Obszerne i nowatorskie elementy wentylacyjne z jednej strony i absolutnie wiatroszczelna, ocieplająca powłoka zewnętrzna z drugiej są wspierane przez pełnowartościową kurtkę rekreacyjną jako podszewkę wewnętrzną.

Dopasowany krój kurtki jest idealny zarówno dla sportowych, aktywnych motocyklistów, doskonale nadaje się do szybkiej jazdy po autostradzie jak i do jazdy off-road podczas wypraw enduro po samotnych szlakach.


Compañero Rambler jest w stanie stawić czoła każdej pogodzie!


Komfort:

Chłodzenie powietrzem

Szczególną uwagę należy zwrócić na funkcję wentylacji opatentowanego przez REV'IT! systemu VCS AQUADEFENSE (patent UE EP 2574249, patent USA US 13/630.520), który jest zintegrowany zarówno w kurtce, jak i w spodniach. System ten składa się z otworów w klapach, które można otworzyć w razie potrzeby, aby odsłonić duże powierzchnie wentylacyjne. Są one utrzymywane w pozycji otwartej przez magnetyczne zamknięcia FIDLOCK i umożliwiają bezpośrednią wentylację ciała. Te specjalne magnesy zapewniają absolutnie pewne mocowanie i mogą być obsługiwane jedną ręką. Po zamknięciu system AQUADEFENSE jest w 100% wiatro- i wodoszczelny!

Duża wentylacja z przodu VCS (Ventilation Control System) składa się ze szczeliny wentylacyjnej o szerokości 3 cm i podwójnego zamka błyskawicznego, przy czym wysokość otwarcia zewnętrznego zamka błyskawicznego decyduje o ilości chłodzącego powietrza. Drugi zamek błyskawiczny zapewnia, że kurtka pozostaje bezpiecznie zamknięta. Po zapięciu zamek zewnętrzny, wysokiej jakości marki TIZIP, gwarantuje absolutną wiatro- i wodoszczelność!

Wszystkie otwory wentylacyjne VCS są zabezpieczone trójwymiarową siatką BALLISTIC MESH.

Dwa zamki wentylacyjne o wodoodpornej konstrukcji zapewniają wentylację górnych partii ramion, a dwa starannie rozmieszczone zamki wentylacyjne z tyłu gwarantują wymagany przepływ powietrza.


Kurtka rekreacyjna i wewnętrzna

W chłodne dni z pomocą przychodzi wiatroszczelna, wodoodporna i oddychająca kurtka rekreacyjna i wewnętrzna. Jest ona zapinana na zamek błyskawiczny w kurtce motocyklowej i wykonana z HYDRATEX® Windbarrier®, 3-warstwowego laminatu o wyjątkowo miękkiej powierzchni wewnętrznej, membrany i materiału zewnętrznego RIPSTOP. Dzięki temu stanowi ona doskonałą podszewkę ocieplającą.

Jednocześnie ciepła, lekka kurtka wewnętrzna spełnia funkcję wygodnej w noszeniu kurtki rekreacyjnej o sportowym kroju i wysokiej funkcjonalności dzięki trzem zamykanym kieszeniom zewnętrznym i niewielkim rozmiarom.


Ergonomia i dopasowanie

Cały kombinezon jest tak lekki, jak to tylko możliwe, a mimo to spełnia wymagania testowe dla odzieży ochronnej. Pomaga to zachować kondycję, a zwłaszcza koncentrację podczas jazdy.

Oprócz doskonałego kroju, elastyczne strefy na kolanach, w talii i na pośladkach zapewniają wygodne dopasowanie i dodatkową swobodę ruchów, aby jeszcze bardziej zwiększyć komfort jazdy. Optymalnie rozmieszczone pasy ściągające - regulowane bezstopniowo i indywidualnie na klatce piersiowej, plecach, łydkach i przedramieniu - są wyposażone w regulatory szerokości i można je łatwo używać.

Touratech Compañero Rambler posiada kompleksowy zestaw ochraniaczy, składający się z certyfikowanych ochraniaczy pleców, ramion, łokci, bioder i kolan. Wszystkie te ochraniacze są umieszczone w miejscach, które gwarantują ochronę nawet przy całkowicie otwartych otworach wentylacyjnych. Ochraniacze łokci i kolan można zamocować na regulowanej wysokości. Ochraniacz pleców znajduje się w kieszeni wykonanej z siatki 3D o otwartych porach. Wspomaga ona odprowadzanie pary wodnej oraz poprawia oddychalność i wentylację.


Przemyślane detale kurtki, takie jak oddzielenie regulacji szerokości rękawów w nadgarstku od zamka błyskawicznego, ułatwiają jej zakładanie i zdejmowanie. Zamki błyskawiczne w dolnej części kurtki umożliwiają zachowanie elastycznych stref dla maksymalnej swobody ruchów i komfortu. Wygodnym elementem jest miękkie zapięcie kołnierza z ukrytym zamkiem błyskawicznym.

Zintegrowany, odpinany pas nerkowy z małą kieszonką zapinaną na zamek błyskawiczny stabilizuje i podtrzymuje dolną część pleców oraz zapewnia bezpieczne miejsce na karty kredytowe lub drobne, a gdy nie jest używany, można go schować w niewidoczny sposób w podszewce kurtki.


Kołnierz przeciwwiatrowy (Storm)

Wysoko wycięty, regulowany, w pełni odpinany lub składany kołnierz z 3-warstwowym laminatem GORE-TEX Pro jest w 100% wiatroszczelny i wodoodporny. Obszar podbródka wykonany jest z miękkiego, przyjaznego dla skóry neoprenu.


Jakość:
3-warstwowy laminat GORE-TEX Pro, szeroko stosowany w Compañero Rambler, z podwójnymi warstwami w miejscach narażonych na uszkodzenia oraz materiałem odblaskowym na górnej części ciała i nogawkach, został opracowany z myślą o jeździe w ekstremalnych warunkach. Membrana jest umieszczona pomiędzy trwałą warstwą zewnętrzną a wytrzymałym materiałem wewnętrznym i gwarantuje niewiarygodną wodoodporność na poziomie 28 000 milimetrów słupa wody, nie dopuszczając do przemakania materiału. Przyspiesza to wysychanie, zapobiega parowaniu i wydmuchuje krople wody, które ściekają w strumieniu powietrza.
Obszary szczególnie narażone na uszkodzenia w razie upadku są niezwykle wytrzymałe dzięki materiałowi ARMACOR, wyjątkowo odpornemu na rozdarcia i ścieranie materiałowi z włókien syntetycznych firmy GORE, wzmocnionemu nićmi KEVLAR.
Materiał odblaskowy 3M SCOTCHLITE dzięki bardzo wysokiemu współczynnikowi odbicia odsyła padające światło, mocno skupione, z powrotem w kierunku źródła światła, co znacznie poprawia widoczność o zmierzchu i w ciemności.
Zamki błyskawiczne wiodących na rynku firm YKK i TIZIP oraz magnetyczne zamknięcia firmy FIDLOCK świadczą o zastosowaniu najlepszych materiałów.

Bezpieczeństwo:
Ochraniacze
Kompletny zestaw ochraniaczy Ramblera składa się z ochraniaczy pleców, ramion, łokci, bioder i kolan. Wszystkie ochraniacze są testowane i certyfikowane.
- Ramię: EN 1621-1:2012, Poziom 2 SEEFLEX
- Łokieć: EN 1621-1:2012, Poziom 2 SEEFLEX, regulowana wysokość
- Plecy: EN 1621-2: 2014, Poziom 2 SEESOFT
- Biodro: EN 1621-1:2012, Poziom 1 SEESMART
- Kolano: EN 1621-1:2012, Poziom 2 SEEFLEX, z regulacją wysokości
Opcjonalnie dostępne dla kurtek męskich:
- Klatka piersiowa: EN 1621-3:2015, Poziom 1 SEESOFT

SEESOFT
Wysoko udarowa mieszanka wielowarstwowych polimerów nitrylowych i kauczuku polynorbenowego do elastycznej wkładki ochraniacza pleców tworzy tzw. piankę typu memory foam, która bez poświęcania komfortu, wentylacji czy swobody ruchów pozwala wytrzymać wiele uderzeń z rzędu.
W przypadku poważnego uderzenia, energia uderzenia jest rozprowadzana poprzez deformację poszczególnych warstw pianki, co minimalizuje wpływ siły na plecy i kręgosłup.

SEEFLEX
Koncepcja SEEFLEX™ to unikalna nowa technologia obejmująca hipernowoczesny materiał i innowacyjną konstrukcję, która zapewnia ochraniaczom ochronę, elastyczność i oddychalność, a także opanowuje najcięższe testy uderzeniowe zgodnie z normą EN1621-1:2012 CE poziom 2, w każdych warunkach i w każdej temperaturze.

SEESMART
Ochraniacze SEESMART™ dopasowują się do ludzkiej anatomii dzięki płaskiej konstrukcji i rozszerzają się w przypadku uderzenia, pochłaniając energię dzięki licznym sześciokątnym wypustkom. Oferują maksymalną elastyczność i spełniają wszystkie testy uderzeniowe zgodnie z normą EN1621-1:2012.

Jakość wykonania
Dzięki testowanym protektorom i kombinezonowi z certyfikatem EN 17092-3:2020, Compañero Rambler spełnia wymogi klasy "AA" środków ochrony indywidualnej dla motocyklistów, przy czym wszystkie komponenty i materiały użyte do produkcji kombinezonu, od tkanin po nici do szycia, są stale testowane.

Wyposażenie:
Materiał
3-warstwowy laminat GORE-TEX® Pro
GORE-TEX® Pro 3-warstwowy laminat ARMACOR® z KEVLAR®.
Zamki błyskawiczne TIZIP® i YKK®.
Magnetyczne zamknięcia FIDLOCK®.
Materiał odblaskowy 3M™ Scotchlite™ w obszarze ramion

Kieszenie
- 2 x zewnętrzne kieszenie kurtki (wodoodporne) z zamkami błyskawicznymi
- 1 duża kieszeń z tyłu kurtki (wodoodporna) z zamkiem błyskawicznym
- 2 wewnętrzne kieszenie kurtki z zamkiem błyskawicznym
- 2 x kieszenie na karty kredytowe wewnątrz kurtki
- 1 x kieszeń w pasie nerkowym z zamkiem błyskawicznym
- 3 x kieszenie w kurtce turystycznej z zamkiem błyskawicznym
- 2 x kieszenie w spodniach (wodoodporne) z zamkiem błyskawicznym

Wentylacja
- 1 x główny zamek błyskawiczny VCS z 3 cm otworem wentylacyjnym
- 2 x klapy wentylacyjne VCS AQUADEFENSE na klatce piersiowej (panie przez zamek wentylacyjny)
- 2 zamki wentylacyjne na ramieniu
- 2 zamki wentylacyjne na plecach
- 2 x klapy wentylacyjne VCS AQUADEFENSE w górnej części nogawki
Żółty BALLISTIC MESH otworów wentylacyjnych pasuje do wszystkich cech materiału zewnętrznego!

Wskazówka:
Jeśli chcesz w pełni wykorzystać swój kombinezon membranowy, zalecamy noszenie bielizny termoaktywnej Touratech Primero. To zauważalnie wzmacnia efekt odzieży membranowej.
Więcej informacji
Copyright © 2021